Serwis.com Robotów Sprzątających iRobot, Xiaomi, Moneual, Mamibot, Hobot
794 093 732 kontakt@serwis.com

Najczęstsze błędy w użytkowaniu robotów sprzątających, czyli jak nie zostać naszym stałym klientem?

Roboty sprzątające szturmem wdarły się do domów, przyspieszając wykonywanie codziennych obowiązków oraz dając chwilę wytchnienia i czasu dla siebie. Jak każde urządzenie AGD wymagają jednak regularnej konserwacji oraz przestrzegania pewnych zasad związanych z obsługą, by pozostawały jak najdłużej funkcjonalne. Jakich błędów w użytkowaniu robotów sprzątających należy się wystrzegać?

Brak prawidłowej konserwacji urządzenia

Roboty sprzątające na co dzień mają kontakt z całą masą zabrudzeń, które znajdują się na podłogach. Choć my, jako profesjonalny serwis robotów sprzątających, z chęcią zadbamy o stan Twojego urządzenia, to warto także samemu pamiętać o kilku czynnościach, które należy regularnie wykonywać. Mowa tu przede wszystkim o dbałości o jego czystość:

  • regularnym opróżnianiu pojemnika na zabrudzenia,
  • czyszczeniu szczotek z włosów, sierści i kurzu,
  • regularnym czyszczeniu i wymianie filtrów HEPA,
  • regularnej wymianie komponentów odpowiedzialnych za efektywną pracę oraz wymianie akcesoriów, które uległy awarii.

Mając robota hybrydowego, trzeba być także świadomym dodatkowych obowiązków konserwacyjnych. Po każdym sprzątaniu należy usunąć nakładkę mopującą i wylać z niej wodę. Ścierkę można włożyć do pralki. W przypadku większej usterki lub okresowego przeglądu i dogłębnego czyszczenia – chętnie pomożemy. W razie wątpliwości dotyczących regularnej i samodzielnej konserwacji, udzielimy Ci wszelkich wyjaśnień i odpowiedzi.

Brak kontroli nad pracą robota sprzątającego

Choć wydawałoby się, że roboty sprzątające są dedykowane do pracy samoobsługowej i bez nadzoru, nic bardziej mylnego. Oczywiście jest to możliwe, jeśli dokładnie wiesz, jaki jest stan Twojego mieszkania w danej chwili. Jeśli w domu znajdują się małe dzieci lub zwierzęta, nigdy nie ma tej pewności. Zanim więc zaczniesz zostawiać Twojego robota bez nadzoru, upewnij się, że nie stanie się zabawką dla któregoś z domowników. Nawet jeśli w domu nikogo nie ma, a na podłogach nie ma drobnych przedmiotów, które mogą uszkodzić mechanizm odkurzacza – kontroluj proces sprzątania za pomocą aplikacji mobilnej.

Brak odpowiedniego przygotowania powierzchni do sprzątania

Robot sprzątający ma samodzielnie i bez Twojej ingerencji wyczyścić podłogi w domu. Nie oznacza to jednak, że nie należy ich przygotować przed uruchomieniem urządzenia. Sprzątanie nie będzie efektywne i może nawet dojść do uszkodzenia odkurzacza, jeśli najpierw nie zostaną zebrane:

  • małe i ostre przedmioty, na przykład: śrubki, gwoździe, pinezki,
  • długie przedmioty, które mogą wpleść się w szczotki i napęd: wstążki, sznurki, nici,
  • naczynia z płynami – chociażby psie miski.

Podłoga nie może być również nadmiernie mokra, bo woda może dostać się do silnika. Dlatego też odradza się sprzątanie robotem łazienek – szczególnie po kąpieli domowników.

Unikając wyżej opisanych, najczęściej popełnianych błędów, zwiększasz żywotność swojego urządzenia. Zmniejszasz ryzyko usterek i awarii oraz zapewniasz wysoką efektywność sprzątania. Jednym słowem – minimalizujesz szansę bycia naszym stałym klientem! Choć oczywiście zapraszamy do wykonywania regularnych przeglądów serwisowych, nic bardziej nas nie cieszy niż bezawaryjność Twojego robota.