Serwis.com Robotów Sprzątających iRobot, Xiaomi, Moneual, Mamibot, Hobot
794 093 732 kontakt@serwis.com

Producent robotów sprzątających Electrolux

Marka Electrolux powstała w 1919 roku w Szwecji. Już od ponad 100 lat dostarcza do domów na całym świecie urządzenia gospodarstwa domowego. Swój rozwój firma rozpoczęła od produkcji odkurzaczy, które dalej są znane i cenione w każdym zakątku globu. Nic więc dziwnego, że w ich ofercie bardzo szybko pojawiły się również roboty sprzątające.

Twórca pierwszego robota sprzątającego na świecie

Historia robotów sprzątających Electrolux rozpoczęła się w 1997 roku, kiedy to na targach branżowych firma zaprezentowała swój pierwszy prototyp tego typu urządzenia. Pomysł był na tyle innowacyjny, że prace nad jego dopracowaniem trwały kolejne 5 lat. Na początku 2002 roku w sprzedaży pojawił się pierwszy robot sprzątających o wdzięcznej nazwie Trilobite. Oferował wiele nowoczesnych funkcjonalności, które znane są także z dzisiaj. Przestrzeń badał za pomocą ultradźwięków, wykrywał przeszkody. Poruszał się najpierw po obwodzie pomieszczenia, by potem równoległymi pasami zgarnąć wszelkie zabrudzenia z wnętrza. Niestety projekt zakończył się fiaskiem – cena urządzenia była na tyle zaporowa, że pierwszy robot sprzątający nie zyskał popularności. Do masowej produkcji urządzeń Electrolux powrócił dopiero w 2016 roku i do dzisiaj oferuje funkcjonalne i atrakcyjne cenowo modele.

Jak radzą sobie roboty sprzątające Electrolux na światowych rynkach?

Producent robotów sprzątających Electrolux jest obecnie jednym z największych dostawców urządzeń tego typu na świecie. Szacuje się, że w zachodniej Europie udział marki na rynku sprzedaży urządzeń odkurzających stanowi nawet 11%. Podobne wyniki firma uzyskuje we wschodniej Europie. Oznacza to, że co dziesiąty odkurzacz w polskim domu to właśnie Electrolux. To wynik imponujący, biorąc pod uwagę, jak duża jest konkurencja.

Roboty sprzątające, o których trzeba wspomnieć

Najnowszym robotem sprzątającym, który dołączył do rodziny Electrolux, jest Pure i9, wyposażony w innowacyjne rozwiązania:

  • technologię 3D Vision System,
  • kształt trójkąta, dzięki czemu sprząta dokładnie narożniki,
  • automatyczne rozpoznawanie dywanów,
  • pełną integrację z aplikacją mobilną.

Do zakupu dostępne cały czas są modele z rodziny MotionSense – pierwszego odkurzacza automatycznego, który zyskał popularność w 2016 roku, tuż po wznowieniu produkcji tego rodzaju urządzeń. Wszystkie roboty charakteryzują się bardzo atrakcyjną ceną.

Roboty sprzątające Electrolux nie mają dla nas żadnych tajemnic. Jeśli efektywność odkurzania Twojego urządzenia spadła, zgłoś się do nas! Naprawimy je szybko, tanio i przede wszystkim zgodnie z zaleceniami producenta. Masz na to naszą gwarancję!