Serwis.com Robotów Sprzątających iRobot, Xiaomi, Moneual, Mamibot, Hobot
794 093 732 kontakt@serwis.com

Producent robotów sprzątających Roborock

Roborock bardzo często jest kojarzony z marką Xiaomi. Niewiele osób jednak wie, że jest to całkowicie odrębny producent robotów sprzątających, który występował jedynie pod szyldem wielkiego, chińskiego giganta.

Roborock – historia małej firmy, która stała się gigantem

Firma Roborock powstała w 2014 roku i niemal od razu przyciągnęła uwagę wielkiego molocha – Xiaomi. Umowa między dwoma firmami była prosta. Xiaomi sponsoruje badania i produkcję, a Roborock wypuszcza produkty pod ich szyldem. Współpraca była na tyle udana, że w 2016 roku na rynku pojawił się pierwszy robot sprzątający tej marki: Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner. Sukces był ogromny, a urządzenie wskoczyło na listę bestsellerów w Chinach. Rozpoczęto ekspansję na rynki zachodnie, gdzie również marka zdobyła uznanie użytkowników. Sama historia rozpoczęcia działalności na rynku robotów sprzątających także jest ciekawa. Obecny dyrektor generalny Roborock, podczas pracy w USA, chciał wyposażyć swój dom właśnie w robota sprzątającego. Po kupnie 20 różnych modeli stwierdził, że żaden nie spełnia jego oczekiwań. Stworzył więc własne urządzenie.

Sprzedaż robotów sprzątających Roborock

Bardzo trudno jest rozdzielić wyniki sprzedażowe Roborocka od Xiaomi, biorąc pod uwagę, że pierwszy odkurzacz należał do chińskiego giganta. Roboty pod marką własną zaczęły się pojawiać dopiero po 2018 roku od słynnego robota S5. Bez wątpienia jest on o wiele potężniejszy i efektywniejszy niż pierwsze urządzenia wypuszczane na rynek. W 2018 roku Roborock wyprzedził Xiaomi w Chinach. Procentowy udział w sprzedaży wyniósł wtedy aż 16%, choć w Europie o tej marce jeszcze nie słyszano. Zaledwie 3 lata później, w pierwszej połowie 2021 roku firma sprzedała prawie milion egzemplarzy swoich robotów.

Najpopularniejszy robot sprzątający od Roborock?

Z pewnością jest to nowo powstały model Roborock S7. Pierwszy nakład tych urządzeń sprzedał się w mniej niż 1 dzień. To najlepsza gwarancja wysokiej jakości tych odkurzaczy. Co jest w nich takiego wyjątkowego? Trzeba tu wspomnieć o mopowaniu sonicznym, które jest o wiele skuteczniejsze od standardowego przecierania podłóg ścierką z mikrofibry. Dodatkowo Roborock S7 wykrywa wykładziny i dywany, podnosząc nakładkę mopującą oraz blokując dopływ wody.

Od wielu lat specjalizujemy się w naprawie oraz konserwacji robotów sprzątających Roborock. Masz w domu urządzenie tego producenta, ale jakość sprzątania drastycznie spadła? To znak, że nadeszła pora okresowego przeglądu!