Serwis.com Robotów Sprzątających iRobot, Xiaomi, Moneual, Mamibot, Hobot
794 093 732 kontakt@serwis.com

Producent robotów sprzątających Xiaomi

Marka Xiaomi jest znana na całym świecie z produkcji urządzeń elektronicznych. Choć przede wszystkim zajmuje się telefonami komórkowymi, to w ofercie można od pewnego czasu znaleźć także roboty sprzątające. Jak to się stało, że jest to obecnie jeden z najbardziej znanych producentów odkurzaczy automatycznych?

Historia jednego z największych debiutów w historii

Firma Xiaomi została założona w 2010 roku w Chinach jako przedsiębiorstwo skupiające się na produkcji smartfonów. Bardzo szybko zdobyło popularność i znaczny kapitał, dzięki czemu zaczęło rozglądać się za mniejszymi podmiotami, w które mógłby zainwestować. I tak w 2014 roku znalazł Roborocka, który został włączony do inkubatora chińskiego giganta. Dwa lata później na rynku pojawił się pierwszy robot sprzątający Xiaomi o nazwie Mi Robot Vacuum. Następny twór Roborocka został wypuszczony na rynek już pod nazwą własną ich producenta, jednak Xiaomi zostało z bardzo dobrym robotem sprzątającym, który jest dostępny do zakupu w wielu wersjach, w tym: Mop i Pro.

Wyniki sprzedażowe producenta robotów sprzątających Xiaomi

Roborocki, które pojawiają się obecnie w sprzedaży, nie wliczają się do sprzedaży odkurzaczy Xiaomi. Należą one do innej półki cenowej oraz dysponują innymi funkcjonalnościami. To przede wszystkim niska cena oraz dobry stosunek ceny do jakości zdecydowały o popularności robotów Xiaomi. Jest to marka najpopularniejsza w Chinach, co nie jest zaskakujące. W 2018 roku wyprzedziła nawet iRobota z 14% udziału w rynku odkurzaczy automatycznych.

Odkurzacze od Xiaomi

Roboty sprzątające Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner to urządzenia budżetowe, które jednak dość dobrze spełniają oczekiwania użytkowników. Warto tu wspomnieć chociażby o inteligentnym wyznaczaniu tras i możliwości sterowania przez aplikację. Mimo niskiej ceny, robot jest w stanie pracować nawet do 2,5 godziny. Jest elegancki i minimalistyczny, a 12 programów czyszczenia umożliwia indywidualne dopasowanie do potrzeb domowników.

Choć roboty sprzątające Xiaomi są tanie, to charakteryzują się dużą wytrzymałością. Jeśli zauważasz spadek efektywności sprzątania, zgłoś się do nas ze swoim odkurzaczem. Damy mu drugie życie, wymienimy niezbędne części, przeczyścimy. Twoje podłogi ponownie będą czyste.